Aktuálně

 • Jan Řehounek: Máme se bát toho, že Česká národní banka zneužije zvýšené pravomoci, o které nyní prostřednictvím Ministerstva financí žádá? Nikoliv!

  Než se dostaneme k jasným ekonomickým důvodům PRO/PROTI, pojďme se zamyslet jinak. Porazil by hokejový tým z 30. let dvacátého století dnešní světovou špičku? Vykompenzovalo by případné lepší bruslení a větší zápal do hry to, že hraje s dřevěnými rovnými hokejkami, brankář má co do rozměrů poloviční chrániče a hráči jdou hrát po směně v továrně? Když by proti nim stál tým složený z profíků, s kompozitovými hokejkami, brankář vyplňující ve výstroji skoro celou branku a hráči jdou na led po…

 • Exkurze do Poslanecké sněmovny? Pro žáky většinou zážitek...

  Rok se pomalu chýlí ke svému konci a stejně jako před letními prázdninami, i toto je často období, kdy si žáci na základních a středních školách mohou se svými pedagogy dopřát uvolněnější režim a třeba i nějakou tu zajímavou exkurzi. V Poslanecké sněmovně jsem jich letos osobně přivítal hned několik. Jak probíhaly? O čem jsou? Rozhodl jsem se to přiblížit v následujícím článku.

 • Poslanec Řehounek chce vyzbrojit Armádu materiálem vyrobeným v Česku

  Jak efektivně vyzbrojit Armádu ČR a maximálně při tom zapojit České výrobce obranných a energetických materiálů? Právě o tom byl odborný seminář, který se konal 17.5.2019 v reprezentativních prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

 • Program hnutí ANO pro volby do Evropského parlamentu

  Není toho málo, co nás může ohrozit. Musíme být neustále ve střehu a připraveni chránit naši zemi i naše národní zájmy. Jak? TVRDĚ A NEKOMPROMISNĚ...

 • SAFEGUARD 2019 mělo velkou pardubickou stopu

  Ve dnech 19. až 22.3.2019 proběhlo společné cvičení vojáků, policistů, zástupců ČEZ a ČEPS k ochraně Jaderné elektrárny Temelín před jejím možným napadením. Cílem celé akce bylo prověření tzv. záložníků a jejich spolupráce s Policí ČR na ochraně velmi strategického objektů. Kromě jiného však cvičení přineslo i dojem silné a pozitivní „pardubické stopy“.

 • Legionáři ve Francii? Ztráty těžké, ale za Česko stály!

  Je tomu přesně 100 dlouhých let, kdy nejen městy Vouziers a Terron hřměly salvy z děl, ozývaly se bojové výkřiky vojenských velitelů a vzduchem se linula jedovatá pachuť bojových plynů. Oblast francouzského východu byla v druhé polovině října 1918 pohlcena první světovou válkou, jako málokterá jiná. Pro nás, pro Čechy, je toto území o to významnější, protože v něm bojovali a umírali naši předci, čeští vojenští legionáři – muži, kteří se spolu se svými bratry z ruské fronty nejvíce zasadili o to…

 • Pardubický kraj – nezaměstnaní téměř žádní, v turismu však nestačíme!

  O víkendu jsem si ve volné chvíli otevřel stránky Českého statistického úřadu, abych si oživil a doplnil celkový pohled na náš, Pardubický kraj. Tento pohled se mi jinak tvoří spíše z osobních zkušeností a dojmů, řekl jsem si tedy, že podívat se na souhrnná čísla nemůže být na škodu. A světe div se, objevil jsem pár zajímavých dat a pro mě nečekaných informací. Některé mi přišly natolik zajímavé, že jsem se rozhodl o ně s vámi podělit.

 • Cihelna 2018 - je třeba si připomínat historii

  Tento víkend tomu bylo přesně dvacet jedna let, kdy začala svou tradici každoroční národní akce zaměřená na vojenskou historii a vojenskou techniku z dvacátého století, nesoucí název Cihelna. Hlavním pořadatelem bylo i pro tento rok město Králíky, v jehož okolí se akce odehrává, spolu s Armádou České republiky. Letos jsem měl tu čest být mezi pozvanými a trochu tak i nahlédnout „pod pokličku“ akce. A protože jsem odjížděl domů se skvělými pocity, rozhodl jsem se rozepsat o tom, co ve mně takové…

 • Tesla přestane být trnem v oku Pardubic

  Zchátralá budova bývalé Tesly se konečně dočká přestavby a přestane být nevzhlednou součastí Pardubic. Již ve funkci náměstka jsem inicioval tento projekt a zasedal v hodnotící komisi, proto jsem rád, že se projekt konečně podařil po letech bojů uskutečnit a Pardubice se dočkají reprezentativnější verze této části města.

 • JAPONSKO: parlamentní shromáždění NATO

  Zdravím z Tokya ! ..kde působím jako zástupce České republiky v delegaci NATO. V Japonsku nás čeká velmi důležité shromáždění NATO, kde se setká delegace 28 poslanců z třinácti členských zemí i NATO.

 • Je třeba vyvodit personální důsledky

  Dva ministři z ANO, kteří vládli ministerstvu obrany poslední roky, nedokázali rozhýbat klíčové modernizační projekty pro českou armádu. Podle předsedy sněmovního podvýboru pro akvizice Jana Řehounka (ANO) padá odpovědnost nejen na ministry, ale i na resortní sekci vyzbrojování.

 • Jan Řehounek: Zakázky pro armádu mají zadávat vojáci, ne úředníci

  Vrtulníky, radary, vyprošťovací auta. To je jen zlomek ze zakázek pro českou armádu, které v posledních měsících a letech uvízly na mrtvém bodě. Peníze ve státním rozpočtu jsou, ale podpisy pod smlouvami chybějí. A nejde o málo – ministerstvo obrany má do roku 2021 naplánovány investice až za 95 miliard korun.

 • Armáda ČR slaví 25 let – pojďme si je připomenout

  Armáda ČR dne 1.2.2018 před budovou Generálního štábu zahájila výstavu na počest své existence, která již trvá bezmála čtvrt století. Výstavu připravili pracovníci Vojenského historického ústavu a mně bylo ctí být u jejího zahájení.

 • Novoroční předsevzetí Honzy Řehounka

  Milí kolegové, spolupracovníci a přátelé, na začátku každého roku by se měl každý ohlédnout a bilancovat rok předešlý...

 • Jan Řehounek rezignoval jako náměstek primátora Pardubic

  Na čtvrtečním jednání Zastupitelstva města Pardubic rezignoval na funkci náměstka primátora Jan Řehounek, který je zároveň poslancem za hnutí ANO. Funkci náměstek opustí na konci roku.

 • Letiště v Pardubicích finišuje – první pasažéry čeká v lednu

  Výstavba nového pardubického letištního terminálu za čtvrt miliardy vrcholí. Zbývá vybavit jednotlivé haly a úspěšně projít kolaudací. Moderní a vzdušná budova, která zvládne odbavit pasažéry až ze čtyř letadel najednou, začne fungovat po Novém roce.

 • Pardubice v roce 2018 vysoutěží areál Tesly

  Pardubice v příštím roce dokončí investorskou soutěž na přestavbu bývalého areálu Tesla v Kyjevské ulici. "V bývalé továrně by měly jednou být obchody, služby či byty a také dostatek parkovacích míst." řekl pro ČTK náměstek primátora Jan Řehounek (ANO).

 • Pardubice ulehčí start začínajícím podnikatelům

  Skvělá zpráva! Pardubice chystají P-PINK Pardubický podnikatelský inkubátor. Nový projekt bude sloužit v rámci své činnosti potřebám začínajících podnikatelů a poskytne tak „podnikavcům“ místo a podmínky, které pomohou rozjet jejich business.

 • Odstartovali jsme stavbu nové stezky do Dražkovic

  Dlouho očekávanou cyklostezku do Dražkovic budou moci již od listopadu využívat cyklisté. Odstartovali jsme výstavbu dalšího úseku cyklistické infrastruktury, která je pro naše město tak důležitá.

 • Pardubice postaví nový bazén i bez dotací

  Zastupitelé schválili stavbu nového krytého bazénu vedle Aquacentra Pardubice. Ministerstvo školství kvůli kauze s Peltou městu nejspíš nepřispěje, i přes to se město rozhodlo potřebný projekt za 50 milionů zrealizovat.